Пет11222019

Последна промена11:20:32 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Театар комедија со „Жена ми се вика Борис“ во Охрид

Култура и уметност

Театар комедија со „Жена ми се вика Борис“ во Охрид

Сподели

Театар Комедија - Скопје гостува во Охрид со претставата "Жена ми се вика Борис", во режија на Синиша Евтимов, по текст на Рафи Шарт, сабота 21.04.2018 година, почеток 20.00 часот.

Комедијата Жена ми се вика Борис, со оригинален назив Жена ми се вика Морис доживува и филмска верзија и тоа со забележителен успех. Инаку овој современ текст ги ревидира моралните кодекси на однесување, во еден наш, локализиран простор и менталитет. Основните теми во оваа комедија: Проблемите на обичниот човек, емоциите, прељубата, лагите, интригите, либидото, се вонвременски.
Играат: Сашо Ристовски, Роберт Ристов, Мирјана Поповска – Ристов, Александар Михајловски, Жаклина Петровска, Столе Мицов, Ева Скендеровска
Сценографија: Орхан Ќамилов
Костимографија: Александар Ношпал
Инспициент: Ниријамет Рушити
Суфлерка: Сања Стојковска

КАРТИТЕ ПО ЦЕНА ОД 150 ДЕНАРИ, ВО ПРОДАЖБА ОД
13 АПРИЛ (ПЕТОК) НА БИЛЕТАРАТА НА НАРОДЕН ТЕАТАР ОХРИД.
РАБОТНО ВРЕМЕ СЕКОЈ ДЕН (освен НЕДЕЛА) 10:00-20:00 часот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK