Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Поетско читање: „Имам нешто да ти кажам“

Култура и уметност

Поетско читање: „Имам нешто да ти кажам“

Сподели

„Имам нешто да ти кажам“ е поетско читање кое за првпат ќе се случува во Охрид. 

Настан на кој може да се пријави кој било (без ограничувања) со своја поезија.
Простор и можност каде секој човек што сака, може да ја изрази својата уметничка мисла.
Како прво од овој тип во нашиот град, нема да биде од натпреварувачки карактер. Зависно од заинтересираноста на учесниците и љубителите, отворен е патот како би можело да се развие понатаму
Се’ уште има простор и можност за пријавување, па доколку тоа сте вие или знаете некој ваш пријател кој би сакал да ја сподели својата поезија слободо обратете се во приватна порака. Настанот ќе се одржи во четврток во четврток од 20 до 21 30 часот во Шила кафе. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK