Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Во Струга промоција на творештвото на Дурацоски

Култура и уметност

Во Струга промоција на творештвото на Дурацоски

Сподели

Творештвото на писателот Дурацоски ќе биде промовирано во Струга.

На 27 месецов, во 20,30 часот, на Летната сцена на Центар за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга, издавачката куќа Темплум, ќе го промовира творештвото на писателот и сликар Димитрие Дурацоски. Тој е познат сликат и писател-добитник е на 8-ноемвриската награда на град Струга во 1986 година од областа на културата и уметноста.
Дурацоски, од 1989 година е член на Друштвото на писателите на Македонија.Во текот на изминатите години реализирал повеќе самостојни изложби и соработувал со многу домашни и странски ликовни уметници.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK