Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност „Музички корени“ концерт на Стефче Стојковски во Струга

Култура и уметност

„Музички корени“ концерт на Стефче Стојковски во Струга

Сподели

„Музички Корени“ е насловен концертот на ансамблот „Стефче Стојковски“ кој на 26 јули со почеток во 19.30 часот ќе се одржи на платото на Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга ...


Стојковски овој ансамбл го формира во 1997 година, а досега имаат издадено седум музички албуми. Настапувале низ целиот свет и тоа во: Австралија, САД, Канада, Јапонија, Кина, Тајван, Русија, Турција, Шпанија, Италија, Франција, Шведска, Белгија, сите поранешни балкански држави и уште многу други места

 

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK