Пон05272019

Последна промена11:17:17 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Во „Прличевата одаја“ средба со Вера М. Самарјанин

Култура и уметност

Во „Прличевата одаја“ средба со Вера М. Самарјанин

Сподели

Утре, напладне во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид ќе се одржи средба со авторката Вера Самарјанин од Битола.

 

На средбата ќе бидат промовирани нејзините три нaјнови дела за деца и возрасни: „Поколенија“, „Со посвета“ и „На дланка“. Промотор ќе биде д-р Борис Ангелков , а водител: Мирко Томовски, стихови ќе чита поетесата Марина Шокева.
Средбата со изведба на класични ноти на гитара ќе ја збогати младиот Немања Килибарда од Битола.
Во публиката меѓу другите ќе има и ученици од Основните училишта од Велес и Охрид на кои авторката Самарјанин ќе им подари по едно нејзино дело.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK