Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Концерт на Скопски дувачки квинтет во Охрид

Култура и уметност

Концерт на Скопски дувачки квинтет во Охрид

Сподели

Концерт на СКОПСКИ ДУВАЧКИ КВИНТЕТ во Охрид. 

Настанот ќе се одржи во НУ Центар за култура “Григор Прличев” – Охрид
ВТОРНИК 27.11.2018 година, почеток 19.00 часот, мала сала, влез слободен!

Марија Јаќимовска,флејта
Васил Атанасов,обоа
Ристо Ѓоревски,кларинет
Даниел Апостолов,фагот
Александар Гошев,хорна

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK