Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Промоција на книгата „Дебарско – кичевска епархија (1967 – 2017)“

Култура и уметност

Промоција на книгата „Дебарско – кичевска епархија (1967 – 2017)“

Сподели

Ќе биде промовирана книгата „Дебарско – кичевска епархија (1967 – 2017)“.

 

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 16 декември 2018 godina (недела), во катедралната црква св. Софија – Охрид, по повод празникот „Св. преп. Софониј; св. Јован Молчалник и преп. Теодул“, ќе се служи света архиерејска литургија со почеток во 08:45 часот.
Во присуство на Митрополитот Скопски и Архиепископ Охридски и Македонски и на Јустинијана Прима г.г. Стефан, на литургијата ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско – кичевски и Администратор Австралиско – сиднејски г.Тимотеј, во сослужение на членовите на Светиот Архиерејски Синод.

 Воедно во  11:00 часот промоција на книгата „Дебарско – кичевска епархија (1967 – 2017)“
- Промотори: Академик Таки Фити, Претседател на МАНУ и Епископт Хераклејски г. Климент.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK