Вто06022020

Последна промена05:26:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Интернационалниот Мобил фестивал ќе се одржи во Охрид

Култура и уметност

Интернационалниот Мобил фестивал ќе се одржи во Охрид

Сподели

Четвртиот Интернационален Фестивал на филмови снимени со мобилен телефон Мобил Фестивал ќе се одржи и во НУ Центар за култура “Григор Прличев”-Охрид.

Фестивалот е во организација на КТ Филм и Медиа продукција од Скопје и со поддршка од Филмски Фонд на Македонија. Мобил Фестивал како и изминатите години патува низ другите градови во Македонија, на фестивалот има 2 програми, натпреварувачка и ревијална.  Фестивалот е интернационален и има филмови од цел свет. На фестивалот може да испрати филм секој кој снимил филм со мобилен телефон, а исто така се доделуваат три награди. 

Фестивалот во Охрид ќе се одржи утре - 17-ти Декември (вторник) во 20.00 часот.

Повеќе инфо на следнава веб страна www.mobilefestival.net/

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK