Саб07112020

Последна промена09:40:31 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност "АНАЛФАБЕТ" во охридското кино

Култура и уметност

"АНАЛФАБЕТ" во охридското кино

Сподели

Вечерва, охридскиот театар ќе ја игра "АНАЛФАБЕТ".

На репертоарот во Центарот за култура вечерва од 20 часот, ќе биде изведена претставата "АНАЛФАБЕТ" - комедија според Бранислав Нушиќ, режија Ѓорѓи Ризески.*Претставата не е за лица помлади од 14 години и во истата се користат пиротехнички средства.
Претставата ја играат: Играат: Горан Стојаноски - Максим Благадуша, Никола Тодороски - Митре П. Клатипатлак, Стрезо Стаматовски - Румен Вујаклија, Адријана Билаловиќ Тодороска - Магдалена Лапајкоска – Дупева. Сценограф на претставата е Зоран Николовски, а костимите се на Ванчо Василев. Картите по цена од 200 денари се пуштени во продажба на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK