Саб07112020

Последна промена09:40:31 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност „Стаклена менажерија“ пред охридската публика

Култура и уметност

„Стаклена менажерија“ пред охридската публика

Сподели

Претставата „СТАКЛЕНА МЕНАЖЕРИЈА” – ТЕНЕСИ ВИЛИЈАМС во петок (12.04.2019) повторно пред охридската публика.

Играат: Никола Тодороски, Стрезо Стаматовски, Адријана Билаловиќ Тодороска, Филип Кипровски Режија: Софија Ристевска Петрушева Превод: Јасмина Петровска Сценограф: Михаел Димитровски Костимограф: Андреј Ѓеоргиевски Кореограф: Кире Миладиноски Фото и дизајн: Петар Тасевски „Стаклена менажерија“ е претстава за комплексите, несигурноста и суровоста на современиот човек, кој сосема ја загубил солидарноста и сочувството кон послабиот. Во ова време на либерален капитализам, хуманоста полека исчезнува. Стаклена менажерија е емоционално патување низ комплексноста на семејните односи. Претставата е болен крик за големата неспособност на човекот да љуби. -Софија Ристевска Петрушева. Картите по цена од 200 денари се пуштени во продажба на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид, почеток 20.00 часот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK