Пет05292020

Последна промена11:55:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност „Горски гротески“ во „Прличевата одаја“

Култура и уметност

„Горски гротески“ во „Прличевата одаја“

Сподели

 

Утре промоција на стихозбирката „Горски гротески“ од Григор Костески.

Деновиве во издание на НУ Библиотека „Григор Прличев“ од печат излезе првата книга од охридскиот поет Григор Костески со наслов „Горски гротески“. Книгата содржи поезија создавана во текот на повеќедецениското уметничко творештво на авторот кој се занимава уште со архитектура, сликарство и копаничарство.Утре - четврток во 17.30 „Горски гротески“ ќе биде промовирана во „Прличевата одаја“ на охридската библиотека,а промотор ќе биде Тоде Илиески.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK