Вто06022020

Последна промена02:20:27 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Априлска роденденска изложба во НУ „Григор Прличев“

Култура и уметност

Априлска роденденска изложба во НУ „Григор Прличев“

Сподели


Изложбата е на дела од роднокрајни автори родени во април.

Од денеска, до среда 24 април во Прличевата одаја на библиотеката „Григор Прличев“ќе биде отворена изложбата на книги РОДНОКРАЈНИ АВТОРИ–РОДЕНИ ВО АПРИЛ. Со пригодната изложба, На овој пригоден начин охридската библиотека од НУ „Григор Прличев“, ги одбележува родендените на роднокрајните автори: Миле Волканоски , Боро Ситникоски, Куртиш Демироски, Дамјана Видическа и Мишел Јузмески.Изложбата Изложбата може да се види секој работен ден од 9 до 18 часот.Изложбата е во пресрет на 23 Април–Светскиот ден на книгата и во рамките на нејзините редовни месечни активности.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK