Вто07052022

Последна промена04:46:06 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Во Охрид промоција на книгата „На своја кожа“

Култура и уметност

Во Охрид промоција на книгата „На своја кожа“

Сподели

Вечерва со почеток од 20 часот во кафе барот „Шила“ во Охрид ќе биде промовирана книгата „На своја кожа – Продолжи со насмевка“ од авторот Мирослав Драганов.


Неговата прва книга која е мотивациска автобиографија е во издание на издавачката куќа „Матица Македонска“ од Скопје, а покрај од авторот, ќе биде промовирана и од Павел Донески, магистер по односи со јавноста.


„Со радост Ве поканувам на средба исполнета со позитивна енергија, изненадувања и атмосфера за паметење. Ве очекувам сите заедно да продолжиме со насмевка“, порачува авторот Драганов.

Престојниот настан е уште еден во низата квалитетни културни вечери организирани во „Шила“ - концептуален бар и кафе кој се истакнува како алтернативна арт-сцена во Охрид.

 „Ги охрабруваме креативците од сите сфери да нѐ контактираат во врска со промоција на нивниот труд. Отворени сме за соработка и споделување на уметноста во секоја нејзина форма“– истакнуваат од менаџерскиот тим. 
  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK