Вто06022020

Последна промена05:26:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност “Пат до Божиќната Ѕвезда” на репертоарот во Центарот за култура

Култура и уметност

“Пат до Божиќната Ѕвезда” на репертоарот во Центарот за култура

Сподели

Од  2-ри до 4-ти ЈАНУАРИ 2014 година, со почеток во  18.00 часот, во охридското кино ќе се прикажува  филмот “Пат до Божиќната Ѕвезда”.

 

Станува збор за фамилијарна авантура од Норвешка. Влезот чини 50 денари.

Содржина- Храбра девојка трга на авантуристичко патување во потрага на Божиќната Ѕвезда со цел да го ослободи кралството од проколнувањеи да ја врати назад одамна изгубената принцеза, но некои моќни душмани ќе пробаат да ја сопрат во својата намера. Божиќна авантура за целото семејство прикажана во магична зимска идила.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK