Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност „Вечер на Живко Чинго“

Култура и уметност

„Вечер на Живко Чинго“

Сподели

Денеска во селото Велгошти ќе се одржи манифестацијата „Вечер на Живко Чинго“. 

 

Настанот ќе се одржи во  атарот  на црква “Св. Петка” - Велгошти со почеток во 20 часот.

Програма: 

• Полагање цвеќе пред спомен-обележјето на Живко Чинго;
• Обраќање на претставник на Општина Охрид;
• Беседа за Живко Чинго – академик Ала Генадјевна Шешкен;
• Културно – уметничка програма.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK