Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Во Охрид изложба „Борба и страдање“

Култура и уметност

Во Охрид изложба „Борба и страдање“

Сподели

Амбасадата на Република Полска во Скопје, почесниот конзулат на Република Полска во Охрид и Центарот за култура „Григор Прличев“-Охридја организираат изложбата „Борба и страдање.

Полските граѓани за време на Втората светска војна“.
Изложбата ќе биде отворена во понеделник, 02.09.2019 година со почеток во 19:00 часот во ГАЛЕРИЈАТА на Центарот за култура Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK