Пон01182021

Последна промена06:36:01 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Премиера на претставата „Хотел ни на небо ни на земја“

Култура и уметност

Премиера на претставата „Хотел ни на небо ни на земја“

Сподели

Во НУ Центар за култура "Григор Прличев" - Охрид / Народен Театар Охрид премиера на претставата  "Хотел ни на небо ни на земја".

 

ПРЕТПРЕМИЕРА, петок 29.11.2019 година
почеток 20:00 часот, цена 200 денари

ПРЕМИЕРА, сабота 30.11.2019 година
почеток 20:00 часот, цена 250 денари

Автор Ерик-Емануел Шмит
Режија Љупчо Ѓоргиевски
Жулиен Портал - Никола Тодороски
Магионичарот Раџапур - Стрезо Стаматовски
Доктор С - Адријана Билаловиќ Тодороска
Претседателот Делбек - Ивица Цонев
Лора - Ирена Илиевска
Мари - Елизабета Стефановска
Момче во бело - Стефан Николиќ
Девојка во бело - Мила Коруновска

Сценограф: Валентин Светозарев
Костимограф: Андреј Ѓоргиевски
Композитор на музика: Марјан Неќак
Превод: Љупчо Ѓоргиевски
Дизајн на плакат: Валентин Светозарев
Инспициент: Филип Ангеличин - Жура
Технички раководител: Зоран Левески
Светло: Борис Велјаноски
Тон: Митко Серафимоски
Гардероба: Деса Лазороска, Линдита Мерко
Реквизита: Соња Крстаноска, Маријана Николоска
Сценски декоратери: Кире Ангелоски, Ѓоко Китоски, Горан Георгиески

Картите се пуштени во продажба на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид, почеток 20.00 часот. Телефон за резервации 046/261-063, 075/283-066  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK