Чет06172021

Последна промена09:16:26 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност „Златна бубашваба на популарноста 7“ јубилејна претстава

Култура и уметност

„Златна бубашваба на популарноста 7“ јубилејна претстава

Сподели

НУ Центар за култура "Григор Прличев"-Охрид во соработка со „Театар Солза и Смеа“- од Битола организира  јубилејна претстава по повод 18 години постоење на „Солза и Смеа“ и славење полнолетство.

 „Златна бубашваба на популарноста 7“ е 7-ма по ред претстава од ваков вид, традиција на “Солза и Смеа” години наназад. Авторска претстава во вид на шоу или кабаре, со имитација на познати личности, настани, скечеви, музика и уште многу. Најпосетувани претстави на “Солза и Смеа” наназад низ годините, после 4 години пауза конечно и со нов, 7-ми дел. Специјални гости: Бојан Стојков и Катерина Петровска (поранешни членови на Солза и Смеа)


Претставата ќе се одржи во ПЕТОК, 14-ти Март 2014 година, почеток 20.00 часот, влез 100 денари, карти во продажба на денот на претставата.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK