Нед11172019

Последна промена11:00:51 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност

Култура и уметност

Групна изложба на фотографии од „Сен Трпејца“

Групна изложба на фотографии со мотиви од охридското село Трпејца вечерва ќе се отвори во најпознатата туристичка населба на Охридското езеро.

Повеќе...

“Јас љубам Бог“ пред охридската публика

НУ Центар за култура Григор Прличев - Охрид во соработка со ЗГ Буден Театар – Скопје Ве покануваат на претстава “ЈАС ЉУБАМ БОГ“.

Повеќе...

Аркадиј Володос големиот гениј на клавијатурата, утре на Охридско лето

Еден од најистакнатите и најпознатите пијанисти во светот – Аркадиј Володос, на 19 јули (сабота), ќе одржи концерт во црквата „Света Софија“ како еден од најексклузивните гости на фестивалот „Охридско лето“.

Повеќе...

Познатиот ерменски виолончелист вечерва на Охридско лето

Вечерва, на фестивалот „Охридско лето“ концерт ќе одржи познатиот ерменски виолончелист од помладата генерација Нарек Хахназарјан, заедно со пијанистката Оксана Шевченко од Казахстан.

Повеќе...

Mike Menotti на 18 ти јули во Охрид

Љубителите на House музиката ќе имаат можност да уживаат во забавата на Mike Menotti кој  за прв пат гостува во Македонија.

Повеќе...

„Брана на Пацификот“ пред охридската публика

Центарот за култура Охрид во соработката со Кинотека на Македонија и Францускиот кино-клуб, продолжува со прикажување на филмови, на репертоарот е филмот „Брана на Пацификот“ во деновите 24-ти (четврток) и 26-ти (сабота) , во 20.00 часот, влез 50 денари.

Повеќе...

“Исчезнатиот Охрид” на Упевче пред охриѓани

“Исчезнатиот Охрид” е насловот на најновата  изложба на академскиот сликар Славко Упевче.

Повеќе...

Охридски фестивалски денови

Младинскиот културен центар-Охрид во соработка со Европската асоцијација на фестивали, продолжува со овогодинешните –Охридски фестивалски денови, овојпат на Сцената на Долни Сарај.

Повеќе...

,,Отело,, од Вилијам Шекспир утревечер на Охридско лето

Утревечер во Центарот за култура„Григор Прличев“ –Охрид со почеток од 21 часот на програмата на Охридско лето е претставата ,,Отело,, од Вилијам Шекспирво режија на Диего де Бреа.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK