Нед02262017

Последна промена12:40:10 PM

Back Вие сте на: Home Писма и колумни

Писма и коментари

ПИСМО: Кого штити министерот Спасовски? Криминалот ли во своите редови?

Ова писмо го испратија читатели на Охриднет. Охриднет.ком како објективен и отворен  портал во рубриката Писма и колумни во целост ги објавува вашите ставови и писма. 

Повеќе...

Писмо: Десет НЕ за пат на Галичица

Александар Јованоски од Охрид повторно испрати писмо во кое појаснува зошто тој е против изградбата на експресниот пат на Галичица.

Повеќе...

ПИСМО ДЕМАНТ на полицискиот службеник Стевоски

Полицискиот службеник  Стевоски Стево со демант и писмо до јавноста.

Повеќе...

Антонио Додески со отворено писмо до јавноста

Интернационалниот водич во планина Антонио Додески со отворено писмо до јавноста бара да се преиспита одлуката за изградба на експресен пат измените на планот за управување со Националниот парк Галичица.

Повеќе...

„БАСКЕРФЕСТ“ ПО ТРЕТ ПАТ ВО ОХРИД

Уличниот фестивал „Баскерфест“ по трет пат ќе се одржи во Охрид. Почнувајќи од 1ви па се до 3ти јули, Охрид ќе пулсира во духот на уличната уметност.

Повеќе...

ПИСМО: Екодром против експресниот пат Охрид Пештани

Писмо од велосипедскиот клуб Екодром Охрид  против изградбата на експресниот пат Охрид Пештани.

Повеќе...

Утре богослужба во Соборниот храм „Св.Ѓорѓи“ во Струга

Утре, во соборниот храм „Св. Ѓорѓи“ во Струга ќе се отслужи Богослужба во спомен на чудото што го направи Светиот маченик Теодор Тирон.

Повеќе...

Колумна: Екологизмот како култура на живеење

Денот на екологијата 5 Јуни кој годинава глобално го краси мотото „ Седум милијарди сништа, Една планета. Грижливо користете ја“ не треба да биде само ден на кој уште еднаш ќе проколнуваме зошто не се грижиме за животната средина туку ден да се потсетиме и научиме колкаво е значењето на екологијата во далеку посериозни сегменти.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK