Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Писма и колумни Семејна драма-братот ја претепал својата сестра

Писма и коментари

Семејна драма-братот ја претепал својата сестра

Сподели

Во караница, братот ја претепал својата сестра.

26 годишен охриѓанец ја нападнал и ја претепал сестраси која завршила со отоци на рацете.Немилиот настан се случил на четврти месецов во нивната семејна куќа а напаѓачот добил кривична пријава.Според сооштението од СВР Охрид,поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда”, Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Ф.К.(26) од Охрид.Пријавениот, казненото дело го сторил на четврти овој месец во 08,30 часот во семејна куќа на улицата „Бекир Али Риза“. Тој физички ја нападнал својата сестра влечејќи ја и гребејќи ја со раце, со што и нанесол повреди изразени во огреботини и отоци на рацете.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK