Вто03022021

Последна промена04:11:35 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Писма и колумни 9 нови случаи на корона во Охрид, 5 во Струга

Писма и коментари

9 нови случаи на корона во Охрид, 5 во Струга

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1045 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи на ковид-19 во

: - Скопје 85 - Куманово 24 - Дебар 3 - Штип 5 - Прилеп 3 - Тетово 18 - Струга 5 - Охрид 9 - Гостивар 2 - Гевгелија 1 - Крива Паланка 1 - Кочани 1 - Македонски Брод 1 - Валандово 1 - Свети Николе 2 - Ресен 2 - Неготино 1 Починати се две лица од Скопје и Тетово. Во ГОБ „8 септември“ почина пациентка од Скопје (53г) хоспитализирана како сомнителна на ковид на 2 јуни и потврдена позитивна по приемот. Во болницата во Тетово почина пациентка (60г) хоспитализирана како сомнителна на ковид на 9 јуни. На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 16 нови, а вкупно хоспитализирани 93 пациенти. На кислородна поддршка се 44 пациенти, нема пациенти на механичка вентилација. До утрово, во ГОБ „8 Септември“ примени се 16 нови, а вкупно хоспитализирани 60 пациенти. На респираторна машина се 10, a со потешка клиничка слика се уште 11 пациенти. Во болницата во Битола се хоспитализирани 25 пациенти, а на домашно лекување преку болницата се следат 2 пациенти. Во болницата во Штип се хоспитализирани 23 пациенти. На инфективните одделенија во Тетово, Охрид, Велес, Куманово и Прилеп се хоспитализирани 31 пациент - позитивни и сомнителни на ковид-19. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 12 оздравени пациенти, во: Скопје 3 Прилеп 6 Струга 1 Велес 1 Виница 1 Досега во земјата се направени вкупно 41.049 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK