Писма и коментари

126 нови случаи на корона, во Струга 2

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1140 тестирања, а регистрирани се 126 нови случаи на ковид-19.

 

Во: - Скопје 66 - Куманово 6 - Штип 15 - Прилеп 3 - Тетово 19 - Струга 2 - Велес 2 - Битола 1 - Кавадарци 4 - Гостивар 2 - Пробиштип 2 - Свети Николе 1 - Ресен 3 Починати се 4 лица, по еден пациент од Скопје, Прилеп, Тетово и Гостивар. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 48 оздравени пациенти. - Скопје 43 - Штип 1 - Битола 1 - Ресен 3 Досега во земјата се направени вкупно 60.773 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 6334, бројката на оздравени пациенти е 2475, на починати е 302, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3557.