Пон03082021

Последна промена06:23:28 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Писма и колумни Нов реорд 594 нови случаи на коронa, во Охрид 10

Писма и коментари

Нов реорд 594 нови случаи на коронa, во Охрид 10

Сподели

Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19.

 

Во: - Скопје 303 - Куманово 22 - Дебар 5 - Штип 13 - Прилеп 19 - Тетово 26 - Струга 12 - Велес 17 - Битола 18 - Охрид 10 - Кавадарци 7 - Гостивар 12 - Гевгелија 13 - Струмица 34 - Крива Паланка 7 - Радовиш 6 - Кочани 18 - Пробиштип 3 - Демир Хисар 2 - Пехчево 1 - Берово 2 - Валандово 7 - Виница 2 - Делчево 5 - Кратово 1 - Свети Николе 2 - Кичево 17 - Ресен 7 - Неготино 3 Во болнички услови починати се 3 лица, пациент од Куманово (70г), од Прилеп (67г) и еден пациент од Богданци (75г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 162 оздравени пациенти од: -Скопје 79 -Штип 8 -Прилеп 6 -Тетово 5 -Струга 1 -Велес 2 -Битола 3 -Кавадарци 2 -Гостивар 3 -Гевгелија 2 -Струмица 12 -Крива Паланка 6 -Радовиш 1 -Кочани-8 -Пробиштип 1 -Македонски Брод 1 -Берово 8 -Валандово 3 -Свети Николе 7 -Кичево 4 Досега во земјата се направени вкупно 219.158 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 23201, бројката на оздравени пациенти е 17111, на починати е 824, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 5266.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK