Сре02222017

Последна промена07:46:07 PM

Back Вие сте на: Home Писма и колумни Утре богослужба во Соборниот храм „Св.Ѓорѓи“ во Струга

Писма и коментари

Утре богослужба во Соборниот храм „Св.Ѓорѓи“ во Струга

Сподели

Утре, во соборниот храм „Св. Ѓорѓи“ во Струга ќе се отслужи Богослужба во спомен на чудото што го направи Светиот маченик Теодор Тирон.

Утрешната Богослужба ќе започне во 07:00 часот, по која ќе следи Света Златоустова Литургија. Причестувањето на верниот народ треба да започне околу 09:00 часо, стои во соопштението на Соборниот храм „Св.Ѓорѓи“.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK