Сре02222017

Последна промена07:46:07 PM

Back Вие сте на: Home Писма и колумни „БАСКЕРФЕСТ“ ПО ТРЕТ ПАТ ВО ОХРИД

Писма и коментари

„БАСКЕРФЕСТ“ ПО ТРЕТ ПАТ ВО ОХРИД

Сподели

Уличниот фестивал „Баскерфест“ по трет пат ќе се одржи во Охрид. Почнувајќи од 1ви па се до 3ти јули, Охрид ќе пулсира во духот на уличната уметност.

Артистите на „Баскерфест“ на три локации во Охридската чаршија на охриѓани и туристите ќе им ја доловат магијата на уличните танци, пантомима перформанси, уличен театар, ликовни изложби, жонглери, акробати, танчери, музички настапи и друго.

 

Овој фестивал во Македонија се одржува 11 година по ред, а Охрид е трета година дел од овај мултикултурен уличен фестивал. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK