Вто03022021

Последна промена04:11:35 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Писма и колумни

Писма и коментари

Колумна: „15 години , Езерото против другите демони “

Не дека пред тоа немаше борба,но 15 години од првиот 21 Јуни- Ден на Охридско Езеро сепак е веќе традиција.

Повеќе...

Коментар: Погледнете го туризмот од друг агол

...Гледам на интернет порталиве во Охрид се раширила голема дискусија за туризмот, за грешките, недостатоците, мааните... особено од студентите од Факултетот за туризам и угостителство од Охрид, конкретно на студентот Тони Павловски.

Повеќе...

Колумна: СЕ БАРА КЕЛНЕРКА !!!

Почитувани сопственици на сите угостителски објекти во Македонија, на ресторани, хотели, дискотеки, кафе барови... Имам едно отворено, јавно прашање до сите Вас.

Повеќе...

Демир Далип: Време е Египќаните да ги остварат своите интереси

Драги мои,дозволете ми , ова Колумна да ја започнам со една основана, темелита и поучна мисла за основните слободи и права на човекот, кое вика Сите слободи како плодноста на летниот дожд, доагаат на крилјата на бурата...

Повеќе...

Колумна: „А за токмак потребно е да имате нешто друго“

Ова е дел неодамнешниот одговор на Гопоѓата Ермира Мехмети насочен кон пратеникот Илија Димовски, одговор кој многу сликовито и јасно ја одразува сегашната меѓунационална состојба во Македонија. Веќе подолго време во нашава земја се има осет дека дел од Албанците во Македонија можат да прават ама баш  се што ќе им се посака а за тоа да нема никакви реперкусии.

Повеќе...

Колумна: Не е ли срамота ?

Охрид, најголемиот, најубавиот, најпознатиот, и  уште многу нај, нај за нашиот бисер Охрид, во Република Македонија, а со својата убавина, историско и природно богатство плени и пошироко на Балканот па и во светски рамки.

Повеќе...

За охридцките работи и градоначалникот

Бомбастични наслови за  некакво одлепување, за непожелни личности и манипулации на градоначалникот, неодамна „одекнуваа“ во јавноста. Стана јасно и очигледно дека некои „бомбаши“ се обидуваат да ја изманипулираат охридската јавност и да ги убедат охриѓани дека се „топи“ довербата во Бакрачески, дека тој нема подржувачи и дека треба да се  бара спас од него.

Повеќе...

Колумна: Урбанизација како Вектор на македонскиот Економски Раст

Економските вести што веќе два месеца дена допираат до нас неочекувано позитивно одекнуваат во услови на наш Европски застој и релативно лоша економска клима во регионот и пошироко.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK