Вто03022021

Последна промена04:11:35 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Писма и колумни

Писма и коментари

Колумна :"Да се врати служењето на воениот рок"

21 годишнината на одбележувањето од основањето на АРМ помина во прилично политичко сплотена атмосфера во која Председателот Иванов, генерал-подполковник Котески и Министерот Џафери имаа сплотени визии за иднината на АРМ. Како и да е ден пред тоа Министерот Џафери со делегација која е дел од Владата на РМ го посетија споменикот на паднати албански херои од 2001 и им одадоа почести на истите.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK