Саб10232021

Последна промена01:39:51 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Пецаков: Одличен е одзивот на граѓаните против пописот

Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото ,,Стави потпис за вистински попис” насекаде низ Македонија.

Повеќе...

Усвоена информацијата за работата на мониторинг мисијата на УНЕСКО за Охридскиот регион

Од 7-та седница на Владата: Усвоена информацијата за работата на мониторинг мисијата на УНЕСКО за Охридскиот регион; Побарана е дополнителна информација за бесправно изградените објекти во заштитеното јадро на Старата скопска чаршија; Битола ќе добие пречистителна станица за отпадни води...

Повеќе...

Запленети 2 тона марихуана на брод во Грција

Грчката крајбрежна стража откри и заплени два тони марихуана, јавија грчките медиуми.

Повеќе...

Се отвора Центарот за спасување во Охрид

Со пригодна церемонија во среда ќе биде отворен спасувачкиот  центар на вода во Охрид.

Повеќе...

ФОТО: Оштетена инфраструктурата на патеката за Канео

Оштетени клупи и канделабри е сликата од новата пеѓачка патека која води од Мизо до Канео.

Повеќе...

Специјалците на Косово апсат, српската армија на готовс

Специјалните единици на косовската полиција – РОСУ, од изутринава спроведуваат акција на северниот дел на Косово, а српскиот претседател нареди целосна борбена готовност на Армијата, јави РТС.

Повеќе...

Трајкоски: Направивме многу и во следните години ќе работиме на полето на културата

Нема повозвишено чувство од тоа кога знаете дека сте ја оправдале довербата...од тоа дека дадениот збор сте го одржале. Токму ваквата мисла не тера повторно пред вас да застанеме и заеднички со сплотени сили да започнеме уште многу проекти, истакна на денешната прес конференција кандидатот за градоначалник и актуелен градоначалник на општина Дебарца.

Повеќе...

Делегација од Пловдив во посета на општина Охрид

Вршителот на должност градоначалник Константин Георгиевски денеска прими делегација од Пловдив, Р. Бугарија предводена од заменик градоначалникот  Георги Горгиев. 

Повеќе...

Се повеќе жени и деца стануваат насилни ектремисти

Голем број земји во светот, меѓу кои е и Република Македонија се соочуваат со насилниот екстремизам и радикализацијата и справувањето со овие современи ризици е еден од клучните приоритети, рече министерот Оливер Спасовски во обраќањето на меѓународната конференција „Справување со предизвици од насилен екстремизам и радикализација кои водат кон тероризам: менаџирање и преговори во кризни ситуации предизвикани од насилен екстремизам и радикализација кои водат кон тероризам“, која оваа недела се одржува во Охрид во заедничка организација на МВР и Мисијата на ОБСЕ во Скопје.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK