Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Земјотрес и цунами направија пустош во Нов Зеланд

Вести

Земјотрес и цунами направија пустош во Нов Зеланд

Сподели

Најновите информации велат дека епицентарот на потресот е регистриран на 53 километри североисточно од градот Амберли и на околу 90 километри на север-североисток од градот Крајстчерч, на длабочина 23 километри.

 

Првично интензитетот на земјотресот беше соопштен дека е 7,4, но подоцна соодветните служби информираа дека станува збор за земјотрес со јачина од 7,8 степени по Рихтеровата скала.

По земјотресот следуваше цунами кое со брвиот бран донесе бранови од 2 метри…

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK