Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Девет земјотреси на Егејско кај Бодрум

Вести

Девет земјотреси на Егејско кај Бодрум

Сподели

Оваа ноќ во Егејското Море во текот на еден час биле регистрирани девет последователни слаби земјотреси, пренесе азербејџанската новинска агенција АПА, повикувајќи се на турски медиуми. 


Првото земјотрес беше регистриран во 21:20 часот по локално време и бил со интензитет од 3,8 степени според Рихтеровата скала.

Потоа биле регистрирани од 8 потресот со интензитет меѓу 2,5 и 3,6 по Рихтеровата скала.

Тие биле почувствувани во турската област Бодрум и на грчкиот остров Кос. Нема жртви и разурнувања, пишува Локално.мк. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK