Пет05142021

Последна промена10:21:56 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Од викендот повторно пониски температури

Вести

Од викендот повторно пониски температури

Сподели

Нов студен бран во земјава. Снежните врнежи не престануваат да паѓаат.

 

И денес ќе биде претежно облачно, студено и снежно. Во Охрид утрово -1 а максималната дневна ќе се искачи до  степен.

Од петок повторно пониски температури. Од -4 и -3 викендот, но со тенденција на опаѓање во текот на следната недела и до -6 степени.

Метеоролозите очекуваат зголемување на снежната покривка за 10-15 цм .

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK