Пет05142021

Последна промена10:21:56 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Патриотското здружение „Методи Патче“ - за заедничка Македонија

Вести

Патриотското здружение „Методи Патче“ - за заедничка Македонија

Сподели

Членовите  на македонското патриотско здружение „Методи Патче“ секојдневно на протетси „За заедничка Македонија“.

Здружението е  основано пред неколку денови,а  вчера официјално го подржаа пврвиот протестен марш во општина Вевчани.

Од здружението за Охриднет.ком велат:

-„Ние сме децидни во нашите барања. Бараме отфрлање на тиранската платформа, јасно и гласно сме против двојазичност и менување на химна и грб“. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK