Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Запленети тон марихуана во Албанија

Вести

Запленети тон марихуана во Албанија

Сподели

Албанската полиција заплени ново рекордно количество марихуана, при акција во реонот на градот Скрапар, пренесе МИА.Според полициското соопштение, вчера во доцните попладневни часови во магацин во селото Лепан во близина на Скрапар, по подолга истрага полицијата од Комесаријатот на Берат открила и запленила еден тон марихуана.

 

Магацинскиот простор бил користен за сушење и пакување на наркотичното растение.

Полицијата трага по седум лица осомничени за поврзаност со илегалната трговија на марихуана.

Ова е втора акција на албанската полиција за една недела, откако претходно над 1,2 тона марихуана беа откриени на брегот на Јадранското Море кај Валона. Дрогата била подготвена за транспорт во правец на италијанскиот брег.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK