Пон01182021

Последна промена06:36:01 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Запленети 2 тона марихуана на брод во Грција

Вести

Запленети 2 тона марихуана на брод во Грција

Сподели

Грчката крајбрежна стража откри и заплени два тони марихуана, јавија грчките медиуми.

 

Канабисот е пронајдена на брод што пловел под странско знаме.

Бродот од претходно бил набљудуван, а запрен е на околу 40 наутички милји јужно од островот Крит, во близина на градот Ларапетра.

Бродот, на кој е откриена марихуаната испловил од Кипар, а крајна десетинација била Шпанија, пренесува Курир.мк. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK