Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Во петок сеноќно бдение во “Каменско“

Вести

Во петок сеноќно бдение во “Каменско“

Сподели

Парохискиот храм „Успение на Пресвета Богородица“ - Каменско од Охрид, ги известува своите православни верници дека на 21 ноември 2014 година (петок), вечерта ќе се служи сеноќно бдение, по повод празникот на „Свети Нектариј Егински чодотворец“.

 

Службата започнува  во 23.00 часот.

По тој повод црквата „Успение на Пресвета Богородица“ - Каменско, ги повикува сите свои верници на заедничко прославување на овој празник.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK