Пет05142021

Последна промена10:21:56 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести охридска шема

Вести

Варошани кројат стратегија за фаќање на крстот

На десетина денови до најголемата црковно народна манифестација во земјава- осветувањето на водите на Охридското езеро варошани почнаа да “кројат” стратегија за фаќање на Светиот крст.

Повеќе...

Дали Охрид добива хокеарски тим?

Лизгалиштето на мраз на охридксиот плоштад не е забава само за најмладите , напротив во него уживаат и повозрасните и поозбилните.

Повеќе...

Навивајте за нашите кошаркари со ирски паб "Балабанс"

Утре, со почетокот на европското првенство во кошарка ирски паб "Балабанс" нуди 30% попуст за сите кои ќе дојдат да навиваат облечени во боите на нашата репрезентација.

Повеќе...

“Хемингвеј” од вечерва почнува со работа

Познатото охридско кафуле “Хемингвеј“ повторно ги отвора вратите за охриѓани.

Повеќе...

Објектиф ноќе

Групно се навиваше и во "Куба Либре"

Охриѓани  еуфорично  навиваа и во "Куба Либре", култното место полно со гости и во лето и во зима. 

 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK