Вести

“Хемингвеј” од вечерва почнува со работа

Сподели

Познатото охридско кафуле “Хемингвеј“ повторно ги отвора вратите за охриѓани.

Вечерва свечено отворање во реновираните простории.

Љубителите на ноќните забави добро го знаат овој клуб. Врвна услуга, живи свирки и забава за сите вкусови. Во ново руво "Хемингвеј" ќе работи и дење и ноќе.

Угостителскиот објект  се наоѓа во стариот дел на градот веднаш до пицерија "Коза Ностра" Охрид.