Вто04232019

Последна промена11:48:23 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Гостиварец починал во авион на пат за Базел

Ноќеска, триесетина минути по полноќ од страна на екипажот на Визер било пријавено дека во авион кој сообраќал на релација Базел – Скопје имало лице кое не давало знаци на живот.

Повеќе...

За Велигден четири неработни денови

Согласно со Законот за празниците на РМ, следниот понеделник (22 април), вториот ден на Велигден, е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед, информираат од Министерството за труд и социјална политика.

Повеќе...

Крвава пресметка, убиени татко и син во Слупчане

Крвава пресметка синоќа  ја потресе Македонија. Во село Слупчане  во Липково биле пронајдени две безживотни тела.

Повеќе...

Велики Вторник - спомен за десетте девојки девици

Велики Вторник — ден од Страдалната Седмица. 

Повеќе...

Вчерашните избори со најмала излезност

Последните  претседателски избори, вчера,  со најниска излезеност досега.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK