Пет05292020

Последна промена11:55:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Европските гиганти Фенербахче и Милан доаѓаат во Скопје

Европските гиганти Фенербахче и Милан доаѓаат во Скопје

Сподели

Во Скопје на арената „Филип Втори“ ќе дојдат европските гиганти Фенербахче и Милан.

УЕФА соопшти дека Фенербахче прв ќе гостува во Скопје на Арената „Филип Втори“, каде на 17. август ќе му гостува на Вардар во првиот натпревар од плеј-офот.На 24. август пак ќе пристигне Милан, кој прв ќе ја пречека Шкендија на 17. август на „Сан Сиро“.Македонскиот шампион Вардар ќе игра двомеч со Фенербахче за кого во летниот преоден рок потпиша македонскиот вундеркинд Елиф Елмас. Шкендија можеби го доби најпосакуваниот противник и еден од најсериозните кандидати за осовојување на титулата во Лигата на Европа оваа сезона, седумкратниот европски шампион Милан.Според ова македонската публика во август ќе има прилика во Скопје да пречека четири гиганти на европскиот фудбал, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, Фенербахче и Милан. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK