Пет10192018

Последна промена12:42:47 AM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија Уште еден продолжен викенд во јануари

Уште еден продолжен викенд во јануари

Сподели

Уште еден продолжен викенд во јануари.

Во претпоследната недела на јануари доаѓа уште еден продолжен викенд за верниците од православна вероисповед. Петок, 19 јануари е неработен ден за православните верници бидејќи тогаш ќе се одбележува Богојавление, Водици.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK