Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Во среда Ден на дрвото

Во среда Ден на дрвото

Сподели

„Засади здравје“ ова е мотото на овогодинешната дванаесетта акција по ред „Ден на дрвото“

.Околу 1 милион евра за 5 милиони садници е износот за дванаесетта акција „Ден на дрвото“, која треба да се одржи наредната среда, а садниците ќе ги обезбеди Јавното претпријатие „Македонски шуми“.

-„Саталитските снимки на НАСА покажуваат дека Македонија не е во негативниот тренд на губење на зеленилото со кое се соочуваат голем број држави,“ вели Жарко Караџоски директор на Македонски шуми. ./ Извор lokalno.mk

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK