Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Закажаните прегледи за среда се одложуваат за сабота

Закажаните прегледи за среда се одложуваат за сабота

Сподели

Сите пациентите кои имаат закажано преглед и интервенција на 27 ноември ќе им бидат презакажани за во сабота (30 ноември), имајќи предвид дека среда е прогласен за неработен ден поради одржувањето на акцијата „Ден на дрвото - засади ја својата иднина“, а не е дел од празниците кои се предефинирани во системот.

 

- Од тој аспект околу 5.500 интервенции кои се закажани за среда ќе бидат презакажани за сабота. Го повикувам сите граѓани во Македонија кои имаат закажано интервенција или преглед во јавното здравство во рамки на проектот „Мој термин“ наместо в среда да ја побараат својата здравствена услуга во сабота кога ќе биде работен ден, изјави министерот за здравство Никола Тодоров./МИА/

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK