Сре07082020

Последна промена03:32:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Таксистите се сложија да учат англиски

Таксистите се сложија да учат англиски

Сподели

Таксистите ќе мора да учат англиски. Трошоците ќе бидат на товар на Министерството, а заклучно до 2017-та сите ќе треба да го завршат курсот.

И покрај несогласувањето на најголем дел од таксистите, нивните претставници прифатија да учат англиски јазик .  

Освен задолжителниот англиски, други измени кои се предвидени во Законот за такси превоз се ригорозни казни за таксистите кои не стојат на такси станица и земаат патници преку ред. Казните се и по неколку стотици евра, а најстрогата е одземање на возилото./ Канал 5. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK