Пет01182019

Последна промена02:27:41 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Македонија Страшна сообраќајка кај Крушје, 4 загинати

Страшна сообраќајка кај Крушје, 4 загинати

Сподели

Страшна сообраќајна несреќа се случила попладнево на патот Ресен-Охрид во близина на ресенското село Крушје.

Според засега неофицијални информации, четири лица погинале на лице место.Според информациите на Охриднет, сообраќајката настанала меѓу три коли-Ауди 6 со битолски таблици, Мерцедес и Бмв со охридски таблици. Според првични информации на Охриднет добиени од очевидци, глетката била страотна. По тешката сообраќајка брзо пристигнале полициски и лекарски екипи кои не можеле многу да направат а пожарникарите со апарати ги сечеле возилата и ги ваделе телата на загинатите. Полицијата го пренасочила сообраќајот по селски пат во околината на Крушје кон преминот Буково.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK