Пет01182019

Последна промена09:01:15 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Македонија ФОТО: Автобус кои превезувал ученици се запали кај Стража

ФОТО: Автобус кои превезувал ученици се запали кај Стража

Сподели

Патнички автобус на приватна превозна компанија се запали утрово на  патот Кичево Гостивар после превојот Стража.

Автобусот превезувал ученици кои тргнале на школска екскурзија. За среќа избегната е голема трагедија со навремена реакција на возачите кои навреме го запрееле автобусот и брзо ги симнале  децата од автобусот. Потоа реагирале со ПП апарати а ширењето на пожарот по целиот автобус го спречиле по\арникарите  кои за кратко стигнале на лице место.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK