Пет01182019

Последна промена02:27:41 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Македонија Ексцентричната претставничка на Израел победник на Евровизија 2018

Ексцентричната претставничка на Израел победник на Евровизија 2018

Сподели

Претставничката на Израел, ексцентричната Netta со песната „Toy", синоќа прогчасена за  победник на 63-то издание на Евровизија.

 

Израелската претставничка успеа да освои најголем дел од симпатиите на Европа, а меѓу фаворитите кои високо котираа во најтесниот избор беа и Кипар, Австрија, Италија, Шведска...

Македонија годинава ја претставуваше групата „Eye Cue" со песната „Lost and found" кои настапија во првата полуфинална вечер, но не успејаа да се пласираат во финалето.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK