Пет01182019

Последна промена02:27:41 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Македонија Се ближи долг продолжен викенд

Се ближи долг продолжен викенд

Сподели

Се ближи долг продолжен викенд.

Четири дена одмор од работа. Четврток  24 мај Денот на сесловенските просветители  е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, по него следува 25 мај петок  Духовден кој е неработен за граѓаните од православна исповед. 

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 24 мај 2018 година (четврток), „Св. Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK