Пет01182019

Последна промена02:27:41 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Македонија Македонија, Србија и Црна Гора ќе ја јакнат туристичката соработка

Македонија, Србија и Црна Гора ќе ја јакнат туристичката соработка

Сподели

Македонија, Србија и Црна Гора ќе работат на зајакнување на туристичката соработка.

Македонија, Србија и Црна Гора ќе работат на зајакнување на соработката во областа на туризмот со цел заедничко претставување на трети пазари и креирање на нови заеднички понуди. Повеќе детали за ова ќе бидат изнесени на денешната прес-конференција на која се најавени обраќања на директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот во Македонија, Љупчо Јаневски, директорот на туристичката органзиација на Србија, Марија Лабовиќ и менаџерот за стратешко планирање и развој на производи на Националната туристичка органзиација на Црна Гора, Емил Кукаљ.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK