Саб02162019

Последна промена07:01:02 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Македонија Охридско возило удрило пешак во ресенско

Охридско возило удрило пешак во ресенско

Сподели

69 охриѓанец со своето возило удрил во пешак и тешко го повредол.

На 17.07.2018 година околу 09,55 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола - Ресен товарно моторно возило „Мерцедес“ со охридски регистерски таблици управувано од М.Б.(69) од Охрид удрило во пешакот Б.Т. (51) од село Долно Перово, ресенско. Во незгодата Б.Т. се здобил со тешки телесни повреди по што му била укажана лекарска помош во Јавната здравствена установа-Ресен. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од Полициската станица Ресен и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK